Atelier

Ateliér pro sochařskou tvorbu,
design nábytku a navrhování interiérů.
Dílna vznikla v Praze v roce 1986 a v roce 1992 se přestěhovala do Hůrek u Nové Bystřice v Jižních Čechách. Ve starém empírovém domě z jehož půdy je vidět přes celou Třeboňskou a Budějovickou pánev a až k hřebenům Šumavy, vznikají práce stále více ovlivněné zdejším prostředím. Hluboké lesy, hladiny rybníků, kamenitá políčka a louky, dlouhé zimy, voňavé léto a nikdy nekončící vítr. To je téma, které se znovu objevuje ve všem, co v dílně vzniká.
Mechanické sochy a obrazy, jednotlivé kusy nábytku i celé interiery mohou obsahovat stromy, kostelík nebo pasoucí se krávy... Technologie je velice prostá a vychází z postupů tradiční řezbářské, tesařské a truhlářské práce. Snahou ale není napodobovat minulost; nikdo nesmí pochybovat o tom, že věci vznikly na přelomu 20. a 21. století.
Jen v detailech, v čepech, drobné řezbě nebo v polychromovaných částech se připomíná staré řemeslo. Lipové a smrkové dřevo, mechanika z dubu nebo z javoru, olejové barvy a včelí vosky jsou nejčastěji používané materiály. Někdy přibude i sklo nebo kov.